Floreo

Projekt FLOREO, celým názvem “Demonstration of ESA Environments in support to FLOod Risk Earth Observation monitoring”, je řešen v rámci programu PECS, který je společnou aktivitou České republiky a Evropské kosmické agentury (ESA) zaměřenou na podporu zapojení českých firem a institucí do programů ESA.

Projekt je zaměřen na vybudování systému včasné předpovědi rizika vzniku povodňového jevu na regionální a národní úrovni ČR a vizuální prezentaci výsledků pomocí webového portálu a mapového serveru. Podoba a náplň projektu byly konzultovány s Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ) jako hlavní národní institucí v oblasti předpovědi a prevence povodňového rizika.

Ukázka uživatelského rozhraní a základních funkcí

 

Novinky

Tisková konference 18.2.2010

Ve čtvrtek 18.2.2010 v 10h se v salónku Violet hotelu Paříž v Praze koná tisková konference o projektu FLOREO za účasti České kosmické kanceláře, Českého hydrometeorologického ústavu a společností Sprinx Systems a Gisat.

Veškeré materiály z tiskové konference v elektronické podobě budou novinářům a veřejnosti k dispozici na stránce www.floreo.cz/konference.

 
 
© Sprinx Systems a.s.  | admin@floreo.cz